O MNIE

BIO

Rafał Cywicki. Miło mi Cię poznać.

Urodziłem się w Polsce w 85’tym. Większość życia spędziłem w okolicy Krakowa. Czytałem dużo, odkąd umiałem czytać. Pisałem dużo, odkąd nauczyłem się pisać.

Do fantastyki zapałałem miłością w liceum. Uczestniczyłem w warsztatach pisarskich, publikowałem opowiadania, marzyłem o wydaniu książki. Gdzieś skrzyżowałem swoją drogę z drabble’ami i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Tak narodził się mój blog Sto Słów Fantastyki.

Zawodowo projektuję gry komputerowe i planszowe. Wciąż dużo czytam. Chodzę do kina, pożeram filmy dokumentalne i wideoeseje. Chodzę na spacery z psem, słuchając podcastów lub post-rocka.

Mam nadzieję, że podoba Ci się moja twórczość.

BLOG

Sto słów fantastyki to mój blog literacki, gdzie od 2010 roku (z przerwami) publikuję miniaturki SF.

Opowiadania mają dokładnie sto słów bez tytułu, bo tak zacząłem je pisać i tak zostało.

Nigdy nie tworzyłem według jakiegoś „programu ideowego”, ale tak wyszło, przez to kim jestem i w co wierzę, że obecnie Sto Słów to literatura nacechowana.

Jestem lewakiem, ateistą, feministą, sojusznikiem osób LGBTQIA+, wegetarianinem i ekologiem.

To pewien konglomerat wartości, które przewijają się w tym co piszę: opowiadania o technologii, ale też o społeczeństwie, emocjach, relacjach i filozofii. Science Fiction z ludzką twarzą. Pisane z szacunkiem, wrażliwością i otwartym umysłem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s